Barcelona má v boji o hviezdneho útočníka nového rivala, je ním Real Madrid

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Barcelona nie je so záujmom o hviezdneho útočníka osamote, po novom sa do boja pridal aj najväčší rival Kataláncov, Real Madrid.

Už to tak nejako platí, že v posledných rokoch na každý objekt záujmu Barcelony reaguje záujmom aj Real Madrid a opačne. Takto to zrejme bude aj v prípade argentínskeho útočníka Lautara Martíneza. Barcelona si ho už vyhliadla ako náhradu za Luisa Suaréza.


Podľa informácií argentínskeho periodika TYC Sports je záujem o Martíneza v Madride ohromný. Real Madrid je údajne ochotný zaplatiť jeho výkupnú klauzulu a ponúkne mu lukratívny plat. Inter Miláno mu výkupnú klauzulu stanovil na 115 miliónov €.


Stále len 22-ročný útočník má v tejto sezóne 16 gólov v 28 zápasoch. Real Madrid už postupne musí začať myslieť nad výmenou Karima Benzemu, ktorý v decembri oslávi svoje 33. narodeniny. Čo by sa stalo so 60-miliónovou letnou posilou Lukom Jovićom? To by bola otázka, ktorú by v Madride museli zodpovedať pred investíciou do Argentínčana. Podobne by museli zhodnotiť aj záujem o Kyliana Mbappého.