Barcelona lanárila Griezmanna v rozpore s pravidlami, Atlético Madrid jej postup kritizuje

v kategórii: Futbal 0

Zástupcovia Atlética obvinili konkurenčný klub z toho, že sa s francúzskym útočníkom dohodol už v marci.

8.7.2019 (Webnoviny.sk) - Snaha katalánskeho futbalového veľkoklubu FC Barcelona o angažovanie francúzskeho útočníka Antoina Griezmanna sa vôbec nepozdáva zástupcom konkurenčného Atlética Madrid, v ktorom 28-ročný zakončovateľ pôsobí od leta 2014.

Madridčania obvinil Barcelončanov z toho, že hráča do svojho kádra lanárili bez povolenia ešte počas trvania jeho kontraktu v hlavnom meste Španielska. Pravidlá pritom takýto postup nepovoľujú.

Nešportové konanie

Prezident "blaugrans" Josep Maria Bartomeu v piatok potvrdil, že katalánske mužstvo má záujem o príchod Francúza. Vedenie Atlética však odkázalo ľuďom okolo Griezmanna, že sa v nedeľu má hlásiť v klube pri príležitosti úvodu prípravy na nový súťažný ročník.

Zástupcovia Atlética obvinili konkurenčný klub z toho, že sa s francúzskym útočníkom dohodol už v marci len niekoľko dní po vypadnutí madridského družstva z Ligy majstrov. Podľa "atlétov" obe strany rokovali už od polovice februára.

"Takéto konanie potiera základné pravidlá integrity a športovej súťaže, navyše spôsobilo ujmu nášmu klubu a miliónov fanúšikov Atlética," uvádza sa v stanovisku madridského tímu.

Griezmann chce odísť

Zástupcovia oboch klubov sa stretli vo štvrtok, schôdzku iniciovalo vedenie FC Barcelona a informovalo sa o možnostiach zníženia výkupnej klauzuly Griezmanna, ktorá je aktuálne 120 miliónov eur.

Atlético taký krok odmietlo. Francúz ešte pred koncom sezóny informoval, že v lete 2019 chce opustiť Atlético.

V súvislosti s FC Barcelona sa už dlhší čas hovorí aj o možnom návrate Brazílčana Neymara z parížskeho Saint-Germain. "Vieme, že Neymar chce odísť z PSG, ale klub ho nechce pustiť preč," uviedol v piatok Bartomeu.

Zatiaľ jedinou výraznou posilou do barcelonského kádra počas letnej pauzy je príchod mladého holandského stredopoliara Frenkieho de Jonga z Ajaxu Amsterdam.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.