Baleov návrat do Tottenhamu realitou. Vráti sa ešte do Madridu?

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Gareth Bale po siedmich rokoch definitívne opustil Real Madrid. Vrátil sa naspäť do Tottenhamu.

Keď Gareth Bale prichádzal do Realu Madrid, tesne minul pôsobenie Josého Mourinho. Portugalský tréner ho v roku 2017 márne vábil do Manchestru United. Nakoniec sa s ním ale stretáva v Tottenhame. Baleove pôsobenie v Madride je tak po siedmich rokoch minulosťou. Akú stopu zanechal Walesan v Reale Madrid?


Medzi jeho odchodom a návratom do Tottenhamu londýnsky klub nevyhral ani jedinú trofej. Bale v Španielsku vyhral štyri tituly Ligy majstrov, pridal aj dva tituly v La Lige, titul v Copa del Rey, a mnohé tituly Španielskeho a Európskeho superpohára, či aj štyri trofeje majstra sveta klubov. Naozaj pozoruhodná trofejová vitrínka. V troch pamätných finále dal Bale víťazné góly.


I tak sa ale jeho obdobie v Madride skončilo neslávne, najmä posledné dve sezóny boli preňho náročné. Zranenia sa kopili a fanúšikovia naňho často pískali. Baleov kontrakt v Madride je platný do roku 2022, hosťovanie v Tottenhame mu vyprší o rok. Môže sa ešte vrátiť do Madridu? To je vysoko nepravdepodobné, ale vylúčené to nie. Bale zrejme do Tottenhamu prišiel ukončiť svoju kariéru.