Asensio a Bale: Noví lídri útoku Realu Madrid

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid sa pred mesiacom musel rozlúčiť s Cristianom Ronaldom, svojím najlepším historickým strelcom. Odvtedy sa začalo veľké hľadanie nového lídra útoku.

A fanúšikovia Realu Madrid očakávali, že Florentino Pérez, prezident Realu Madrid, nejakým veľkým nákupom privedie novú útočnú hviezdu a oporu ako kedysi priviedol hráčov ako práve Cristiano Ronaldo či Gareth Bale. Alebo žeby mal Real Madrid odpoveď na potrebu nahradiť Ronalda vo svojom vlastnom kádri? V príprave zatiaľ za Biely balet žiaria Gareth Bale a Marco Asensio.
Nová sezóna, noví lídri


Bale toho veľa za posledné dve sezóny nenahral, Asensio je stále považovaný za mladého, niet divu, má len 22 rokov. Lenže práve od Bale sa očakáva veľa a verí mu aj vedenie klubu a na druhej strane od Asensia sa dúfa, že naplní veľké očakávania a stane sa veľkým protagonistom novej etapy pre Real Madrid po odchode Cristiana Ronalda. V zápase prípravy proti Juventusu, ktorý sa stal novým pôsobiskom Ronalda, dal Bale nádherný gól a Asensio zaznamenal dva presné zásahy.Včera v noci v zápase proti AS Rím len za 15 úvodných minút skórovali najprv Asensio po asistencii Balea a následne práve Bale. Zatiaľ sa táto dvojica celkom jasne vyprofilovala na novú útočnú silu Realu Madrid pod vedením Julena Lopeteguiho. I tak ale Los Blancos úplne nevylúčili možnosť nejakej inej posily do útoku. Zatiaľ ale útok funguje Realu Madrid výborne, myslí si Gareth Bale, ktorý dodal, že ešte treba dotiahnuť detaily.