Apokalypsa, zemetrasenie aj svet je v šoku, píšu médiá o neúčasti Talianska na MS vo futbale

v kategórii: Futbal 0

Ohlasy médií na postup Švédska na úkor Talianska na majstrovstvá sveta 2018 vo futbale. MILÁNO 14. novembra (WebNoviny.sk).

Ohlasy svetových internetových médií na postup Švédska na úkor Talianska na majstrovstvá sveta 2018 vo futbale do Ruska.

Gazzetta dello Sport (Tal.): "Apokalypsa. Rozhodca nám v druhom zápase uprel jedenástku, no hostia si zaslúžili kopať dve. Nevyužité príležitosti, trochu smoly a žiadny strelený gól v priebehu 180 minút rozhodli, že do Ruska napokon idú Švédi."

Corriere della Sera (Tal.): "Taliansko - Švédsko 0:0! Addio Mondiale! My nejdeme na majstrovstvá sveta?! Historická blamáž na San Sire. Azúrové slzy a žlto-modrá radosť."

Tuttosport (Tal.): "Taliansko mimo MS po 60 rokoch. Neskórovali sme v baráži proti Švédsku, ktorému stačil na postup vlastný gól z prvého zápasu."

Expressen (Švéd.): "Svet je v šoku a my tiež. Cítim sa ako stopercentný Švéd, odkázal talianskym predkom John Guidetti."

Svenska Dagbladet (Švéd.): "Senzácia! Najťažšie vybojované majstrovstvá sveta v histórii. Lístok do Ruska má hodnotu 100 miliónov a možno aj zlata?"

UEFA.com: "Švédsko sa prebojovalo na majstrovstvá sveta po impozantnej hre v defenzíve. Chýbalo tam od roku 2006."

Daily Mail (Angl.): "Postup na majstrovstvá sveta máva rôzne podoby. Oslavujúci švédski hráči v bezbrehej nálade po záverečnom hvizde na San Sire prevrhli improvizované televízne štúdio Kanal 5 počas rozhovoru s trénerom Jannem Anderssonom neďaleko rohovej zastávky. Mikael Lustig predviedol bizarný tanec. radosti."iDNES.cz (ČR): "Švédsky múr odolal, Taliani budú chýbať na majstrovstvách sveta prvýkrát od roku 1958."

Bild (Nem.): "Zlé pre futbalový svet, dobré pre Nemecko. Takto nejako sme si to predstavovali, zvyšok si musíme uhrať sami."

De Telegraaf (Hol.): "Švédi poslali Talianov do smútku."

Sport Expres (Rus.): "Božská komédia, zlyhanie Talianska."

L´Equipe: "Zemetrasenie v Taliansku, tentoraz futbalové."

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.