Ani som v Madride veľmi netrénoval, chcel som prísť do Chelsea, hovorí Kovačić

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Mateo Kovačić ešte počas Majstrovstiev sveta v Rusku vyslovil prianie opustiť Real Madrid s cieľom väčšieho hracieho času a nakoniec si aj svoj odchod z Madridu vynútil, i keď obmedzene.

Sám Kovačić povedal v rozhovore pre španielske médiá, že preňho bude najlepšou možnosťou odísť z klubu. Posledné dni v Madride ani nemal trénovať, aby si vynútil prestup, ale tieto reporty sa nakoniec nepotvrdili, pretože chorvátsky stredopoliar trénoval. "Posledné dni som v Reale Madrid ani nemohol poriadne trénovať, tak som bol natešený na príchod do Chelsea," hovoril Kovačić po príchode do Londýna s nie príliš najlepším výhľadom do budúcna. Jeho slová sa mu zrejme o rok, keď sa do Madridu vráti, budú pripomínať.


Vzťah medzi Kovačićom a Realom sa skomplikoval


A to celkom výrazne. Real Madrid sa snažil presvedčiť Kovačića, aby ostal a počítal s ním taktiež nový tréner Julen Lopetegui. Lenže Kovačić sa presvedčiť nedal a stál si za svojím rozhodnutím odísť. Biely balet sa ho ale vzdať nechcel a tak ho poslal do Chelsea iba na hosťovanie na jeden rok bez možností odkúpenia pre Chelsea. Bude však veľmi zaujímavé sledovať, ako bude takto o rok vyzerať návrat Kovačića do Madridu."Modrić mi povedal, ako to v Londýne chodí. Som veľmi natešený, že môžem hrať v Premier League. Počul som o jej fyzickej náročnosti, ale budem sa snažiť byť pripravený na 100%. Je to skvelá súťaž, na každom zápase je plný štadión. Chelsea je klub, ktorý toho vyhral veľa v posledných rokoch a vždy vyhráva," hovoril Kovačić smerom k svojmu novému pôsobisku.