Alves má problémy a to ho čaká Ronaldo, hovorí bývalý predstaviteľ PSG

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Do zápasu medzi Realom Madrid a PSG ostávajú už iba dva dni a tak sa vlastne ani nehovorí už o ničom inom, minimálne v Španielsku a vo Francúzsku.

Brazílsky ľavý obranca Daniel Alves bol veľkou letnou posilou pre PSG. V minulej sezóne po odchode z Barcelony pôsobil v Juventuse, kde vyhral domáce Double a v Lige majstrov s Bianconerri postúpil až do finále, kde ale stroskotal na Reale Madrid. Tentokrát sa s Realom Madrid stretáva znovu v Lige majstrov. Lenže narozdiel od minulého júna je teraz jeho tím miernym favoritom.


Problémy s formou


Alves predsa len už nie je najmladším obrancom, aký kedy hrával futbal, ba práve naopak. A v súčasnej sezóne i cez skvelý začiatok máva v poslednej dobe problémy s bránením. V poslednom ligovom zápase na pôde Toulouse mal neraz veľké problémy s výpadmi súpera. "Keď Alves čelí dynamickým a rýchlym hráčom z protiútoku, nezvláda ich dostatočne brániť, má veľké problémy," hovorí Alain Roche, bývalý športový riaditeľ PSG.

Proti nemu najbližšie Ronaldo


Proti Ronaldovi vo svojej kariére stál Alves už snáď stokrát. "Veľkým problémom pre Alvesa je, že jeho najbližším rivalom je práve Cristiano Ronaldo. I tak si myslím, že bez diskusií nastúpi v stredu, na tento post je pre Emeryho jednotkou. Jediné, čo mu môže pomôcť, je jeho veľká skúsenosť," práve o tejto veľmi cennej skúsenosti Roche hovoril. Alebo to nakoniec bude čisto futbalová záležitosť a postupne viac kritizovaný Alves na Bernabéu pohorí? Vo finále s Juventusom dostal jeho tím štyri góly, zatiaľ čo v celej sezóne pred tým iba tri dokopy. Toto je ale iný Real Madrid. Ale aj iný Alves.