Ako za starých čias. Ronaldo a Real Madrid naďalej doplácajú na rozchod. Vo veľkom

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid a Cristiano Ronaldo sú ako dve prepojené nádoby. Ukázal to aj návrat Ligy majstrov.

Zatiaľ čo Real Madrid skončil porazený a vyradený z Ligy majstrov, Cristiano Ronaldo bol na kolenách. Ako za starých čias. Každé vypadnutie Realu Madrid z Ligy majstrov Ronaldo bral ťažko. I keď to sklamanie teraz bolo vzájomné a prebiehalo súbežne, Ronaldo už dávno hráva v inom tíme. Piatkový večer v Lige majstrov dal len pripomenúť, ako veľmi obe strany doplácajú na svoj rozchod spred dvoch rokov.


Real Madrid s Cristianom Ronaldom ako hlavným protagonistom osemkrát v rade postúpil do semifinále Ligy majstrov. Z toho spoločne vyťažili štyri tituly Ligy majstrov a Ronaldo si dokopy odniesol štyri Zlaté lopty. Prišiel ale rozchod a čo nasledovalo? Semifinále Ligy majstrov sa nepriblížili ani Real Madrid, ani Cristiano Ronaldo. Los Blancos dvakrát stroskotali v osemfinále, Ronaldo vo štvrťfinále a teraz v osemfinále.


Real Madrid potreboval v odvete dať ešte dva góly na postup, jeden dal Benzema. Ronaldo tie dva góly dal, ale za iný tím, ktorému to nestačilo. Ronaldo sníva o zisku Ligy majstrov aj za tretí tím po Manchestri United a Reale Madrid. Fanúšikovia Los Blancos ho varovali, že mimo Madridu je dosť "chladno", hlavne v Lige majstrov. Pritom si neuvedomili, že bez Cristiana Ronalda v Lige majstrov je Realu Madrid ako v mrazničke.

Cristiano Ronaldo dal vo vyraďovacej fáze Ligy majstrov dokopy 67 gólov. O 23 gólov viac ako druhý Messi. Odkedy prišiel do Juventusu, Stará dáma dala v playoff Ligy majstrov sedem gólov. Nikoho neprekvapuje, že všetky dal Ronaldo. V roku 2010 Real Madrid vypadol v osemfinále s Lyonom, Ronaldo dal jediný gól Los Blancos. Potom nasledovalo tých osem semifinále po sebe. Po desiatich rokoch ale Real Madrid a Ronaldo (zase proti Lyonu) opäť stroskotali v osemfinále. Spoločne, no zároveň oddelene.