Ako dostať viac gólov od mladých Realu Madrid? Zidane podal zaujímavý príklad

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid už dnes čaká veľké madridské derby. Najväčším problém v posledných zápasoch je gólová produkcia.

Najlepším strelcom Realu Madrid v tejto sezóne je Karim Benzema so 17 gólmi. V internej klubovej tabuľke strelcov za ním figurujú mená ako Casemiro či Luka Modrić. Môžu teda všetku streleckú zodpovednosť na seba preberať harcovníci zo stredu poľa ako Casemiro, Modrić či Toni Kroos?


Spoliehať sa na to donekonečna Real Madrid nemôže. Vedenie Realu Madrid si uvedomuje, že nedostáva góly od mladých ofenzívnych hráčov ako Vinícius Junior, Rodrygo, Marco Asensio. Vinícius v sezóne zaznamenal len štyri presné zásahy, Asensio iba dva góly. Rodrygo veľkú časť sezóny strávil na maródke.


"Je to pravda, že chceme strieľať viac gólov. Pre mňa je najdôležitejšie, že si vytvárame šance, to je to podstatné. Všetci ale chcú zlepšiť svoje gólové štatistiky. Aj hráči ako Rodrygo, Vinícius či Asensio. Ja si ale pamätám, že ja som tiež nedával veľa gólov pri svojej kvalite, akú som mal. Tiež som chcel dávať viac gólov a nešlo to," poskytol Zidane zaujímavý názor. I tak ale Real Madrid od niekoho góly potrebuje.