A opäť raz Cristiano Ronaldo

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Nebyť Cristiana Ronalda tak Real Madrid by dnes zrejme na štadióne Ipurúa v Baskicku nevyhral. Opäť raz sa premenil na rozhodujúceho muža pre Los Blancos.

Štyri veľké šance Realu Madrid v zápase, dva góly Ronalda a dva skvelé zákroky brankára Dmitrovića. Nebyť Cristiana Ronalda, ofenzíva Realu Madrid by dnes pravdepodobne vyšla na prázdno. Minulý týždeň hral Real Madrid zápas vonku na pôde barcelonského Espanyolu a nakoniec prehral 0-1, i keď by aj bez inkasovania zápas skončil remízou bez gólov. Bez Ronalda bol Real Madrid gólovo bezzubý. 


Chce dotiahnuť Messiho


Messi kraľuje streleckým štatistikám La Ligy s 24 gólmi, no Ronaldo sa mu priblížil a tento raz už je tretí s 18 gólmi. Messi navyše dnešný zápas na pôde Málagy pre narodenie svojho synčeka nebude môcť odohrať, takže v tomto kole sa k trofeji o Pichichi priblížil opäť raz o dva góly. Celkovo sa v Novom roku nepresadil iba v troch zápasoch a všetky Real Madrid nezvládol víťazne. Všetky ďalšie neúspechy prišli pri jeho absencii.Kde by bol Real Madrid bez Ronalda?


V minulej sezóne najmä v druhej polovici La Ligy urobil Zidane zaujímavý ťah, keď takmer v každom druhom zápase nechával Ronaldovi vydýchnuť, aby bol čerstvý na zápasy Ligy majstrov. Nakoniec sa Ronaldo rozstrieľal v Lige majstrov a v posledných troch kolách La Ligy dal až 5 gólov, čím pomohol Realu aj k ligovému titulu. V tých zápasoch, keď chýbal, ale dávali góly Morata či James, tentokrát plán B pre Zidana nefunguje a musí sa spoliehať výhradne na Ronalda. Čo sa týka La Ligy, tak tam má dvojica Benzema a Bale 11 gólov, zatiaľ čo Ronaldo už spomínaných 18. V Lige majstrov to má Ronaldo 12 gólov a uvedená dvojica iba tri dokopy.