"Zakliatie" menom Ramos. Real Madrid bude čeliť doteraz najväčšej výzve

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid sa už druhým rokom po sebe porúčal z Ligy majstrov v osemfinále. Obe tieto vyradenia mali rovnaký rukopis.

Ako nahradiť Cristiana Ronalda? To je pre Real Madrid rébus, ktorý zatiaľ nebol schopný vyriešiť. V druhej sezóne bez Portugalčana sa ale dostal na ligový trón. Ronaldo už taktiež má 35 rokov, aj keby zotrval v Madride, nehral by zaňho naveky. Ako ale nahradiť Sergia Ramosa? To môže byť absolútne neriešiteľný problém pre Los Blancos. I keď Ramos ostáva v Madride, v 34 rokoch taktiež nezotrvá v klube večne.


Závislosť Realu Madrid na postave Sergia Ramosa sa stáva skôr príťažou ako výhodou. V tejto sezóne Ligy majstrov Real Madrid začal debaklom 0-3 v Paríži a skončil vyradením po prehre 1-2 s Manchestrom City. V Minulej sezóne šokoval domácou prehrou 0-3 s CSKA Moskva a v osemfinále si doma urobil hanbu prehrou 1-4 s Ajaxom. V žiadnom z týchto zápasov nehral Ramos.


V roku 2018 Real Madrid výrazne hazardoval vo štvrťfinále proti Juventusu, kde po výhre 3-0 v Turíne doma prehrával 0-3 po hodine hry. Nakoniec Biely balet doslova spasila penalta v nadstavenom čase. Opäť chýbal Ramos. Ešte pri vyradeniach Los Blancos z Ligy majstrov z rokov 2008 a 2011 taktiež nemohol Real Madrid počítať s Ramosom. A dopadlo to fatálne.

Vo veku 34 rokov sa Real Madrid v ideálnom scenári musí spoliehať na to, že Ramos odohrá 100% minút v nasledujúcej sezóne, aby mal šancu na zisk trofejí, najmä v Lige majstrov. To je ale nemožné. Závislosť Realu Madrid na Ramosovi stúpa, no jeho vek neklesá. Biely balet márne hľadá adekvátnu náhradu. Takú osobnosť ako Ramosa možno ani dlho nenájde. Aj preto sa toto stane najväčšou výzvou, akej doteraz Real Madrid čelil. Väčšou než odchod Cristiana Ronalda.