Zámerom tímu Bora-Hansgrohe bolo ujasniť, že Peter Sagan nespôsobil Cavendishov pád

v kategórii: Cyklistika 0

Manažér Bora-Hansgrohe Ralph Denk: „Po celý čas bolo naším zámerom všetkým ujasniť, že Peter Sagan nespôsobil pád Marka Cavendisha. LAUSANNE 5. decembra (WebNoviny.sk).

Slovenský cyklista Peter Sagan, jeho tím Bora-Hansgrohe a Medzinárodná cyklistická únia (UCI) sa ešte pred vypočutím na Športovom arbitrážnom súde (CAS) dohodli na ukončení právneho sporu v súvislosti s kontroverzným vylúčením medzitým už trojnásobného majstra sveta z tohtoročnej Tour de France po zrážke s britským súperom Markom Cavendishom.

Peter Sagan v súvislosti so skončením právneho sporu poznamenal: "Minulosť je zabudnutá. Je to všetko o zlepšovaní nášho športu v budúcnosti. Aj na základe toho, čo sa mi stalo vo Vitteli, sa ukázalo, aká náročná je práca komisárov UCI. Preto vítam fakt, že predstavitelia UCI uznali potrebu zefektívniť svoju prácu. Som rád, že môj prípad povedie k pozitívnemu vývoju, pretože pre náš šport je dôležité robiť spravodlivé a zrozumiteľné rozhodnutia, aj keď sú emócie niekedy príliš horúce."

Svoje vyjadrenie poskytol aj manažér Bora-Hansgrohe Ralph Denk: "Po celý čas bolo naším zámerom všetkým ujasniť, že Peter Sagan nespôsobil pád Marka Cavendisha. Incident, ktorý sa stal vo Vitteli, bol nešťastný, ale stáva sa v šprintérskych koncovkách etáp. Taký je tento šport. Mojou úlohou ako manažéra tímu je chrániť svojich jazdcov a sponzorov. Myslím si, že sme to aj robili. Som presvedčený, že Peter Sagan ani Bora-Hansgrohe sa nedopustili žiadnej chyby." Informácie pochádzajú z tlačovej správy UCI.

Prakticky ihneď po skončení 4. etapy s cieľom vo Vitteli a vylúčení Sagana z pretekov jeho nemecký tím napadol toto rozhodnutie jury na Športovom arbitrážnom súde. Ten zamietol odvolanie Bora-Hansgrohe a potvrdil rozhodcovský verdikt o Saganovom predčasnom konci na TdF 2017.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.