Video: Skvelý Sagan je opäť lídrom bodovacej súťaže, vo 4. etape na Okolo Kalifornie bol tretí

v kategórii: Cyklistika 0

(WebNoviny.sk).

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe skončil na treťom mieste vo 4. etape na pretekoch Okolo Kalifornie.

V šprintérskom závere 214,5 km dlhej etapy so štartom v Laguna Seca a cieľom v Morro Bay Sagan útočil na víťazstvo, ale nakoniec nestačil na Holanďana Fabia Jakobsena z tímu Deceuninck - Quick Step a Belgičana Jaspera Philipsena z UAE-Team Emirates.

Juraj Sagan skončil na 53. mieste a Erik Baška (obaja Bora-Hansgrohe) na 79. priečke v rovnakom čase ako mal víťaz.

Peter Sagan lídrom bodovacej súťaže

Peter Sagan nasadil k záverečnému šprintu z druhej pozície, ale napokon sa mu nepodarilo dostať pred Philipsena. Približne 100 m pred cieľom oboch predstihol výborne akcelerujúci Jakobsen, 22-ročný Holandan ani nie o dĺžku kolesa bicykla zdolal Philipsena a pripísal si štvrté víťazstvo v tomto roku a jedenáste v kariére.Peter Sagan sa vďaka zisku bodov za tretie miesto vrátil na čelo bodovacej súťaže. Sagan má náskok jedného bodu pred Dánom Kasperom Asgreenom.

"Ďalšie vyše 200 km dlhá etapa v závere podľa očakávania dospela do rýchleho šprintu. Moji spolujazdci a najmä Oscar Gatto kontrolovali únik a dostali ma do dobrej pozície pre záverečný kilometer. V samom závere mi trochu chýbali sily, ale som spokojný, že mám opäť na sebe zelený dres. Celkovo sme boli v dnešnej etape vpredu, keď sme to potrebovali, a vyhli sme sa pádom," uviedol Peter Sagan na oficiálnom portáli tímu Bora-Hansgrohe.

Van Garderen sa zaplietol do pádov

Celkovým lídrom pretekov zostal Tejay van Garderen. Skúsený americký cyklista vo farbách tímu EF Education First naďalej vedie s náskokom 6 sekúnd pred Talianom Giannim Mosconom a 7 sekúnd pred Dánom Kasperom Asgreenom.Amgen Tour of California /Okolo Kalifornie 2019/ – program

Nedeľa 12. mája – 1. etapa: Sacramento – Sacramento (143 km)

Pondelok 13. mája – 2. etapa: Rancho Cordova – South Lake Tahoe (194,5 km)

Utorok 14. mája – 3. etapa: Stockton – Morgan Hill (207 km)

Streda 15. mája – 4. etapa: Raceway Laguna Seca – Morro Bay (212,5 km)

Štvrtok 16. mája – 5. etapa: Pismo Beach – Ventura (218,5 km)

Piatok 17. mája – 6. etapa: Ontario – Mount Baldy (127,5 km)

Sobota 18. mája – 7. etapa: Santa Clarita – Pasadena (141 km)

Van Garderen sa však v chaotickom závere 4. etapy zaplietol do dvoch pádov a pôvodne vyhlásili ako nového lídra Asgreena.

Zdôvodnenie bolo také, že Van Garderen a Moscon spadli za hranicou troch kilometrov do konca etapy, čiže mimo tzv. ochranného pásma. Napokon však rozhodcovia zmenili verdikt v zmysle, že pád nastal menej než 3 km pred cieľom a Van Garderen sa opäť obliekol do žltého.

Zo Slovákov najvyššie Juraj Sagan

Z tria Slovákov v celkovom poradí je najvyššie Juraj Sagan na 62. mieste s mankom 18:39 min. Petrovi Saganovi patrí 78. pozícia (+33:17) a Erik Baška je stodeviaty (+42:08).

"Bola to veľmi dlhá etapa, hore a dolu počas celého dňa s dažďovými prehánkami a vytrvalým protivetrom od oceána. Náš tím odviedol dobrú prácu v kontrole pretekov a najmä výkon Oscara Gatta bol pozoruhodný. Záverečné kilometre boli značne chaotické, vysoké tempo a napätie v pelotóne viedlo k pádom. Mali sme však dobré pozície, vyhli sa ťažkým situáciám a Peter bojoval o víťazstvo. Nanešťastie, nezopakoval na tomto mieste svoje víťazstvo spred dvoch rokov. V celkovom poradí nedošlo k zmenám, naďalej budeme bojovať," zhodnotil Ján Valach, slovenský športový riaditeľ tímu Bora-Hansgrohe.

Vo štvrtok pokračuje 14. ročník pretekov Okolo Kalifornie piatou etapou s Pismo Beach do Ventury (219,5 km). V najdlhšej etape v tomto ročníku sa opäť v závere môže odohrať šprintérsky súboj o víťazstvo.

Výsledky - Okolo Kalifornie 2019

4. etapa - Raceway Laguna Seca - Morro Bay (214,5 km): 1. Fabio Jakobsen (Hol.) Deceuninck - Quick Step 5:53.22 h, 2. Jasper Philipsen (Belg.) UAE-Team Emirates, 3. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe, 4. Nacer Bouhanni (Fr.) Cofidis, Solutions Crédits, 5. Reinardt Janse van Rensburg (JAR) Dimension Data, 6. Davide Ballerini (Tal.) Astana - všetci rovnaký čas ako víťaz, .... 53. Juraj Sagan (SR) Bora-Hansgrohe +7:47, 79. Erik Baška (SR) Bora-Hansgrohe +7:47

Poradie po 4. etape: 1. Tejay van Garderen (USA) EF Education First 21:16:50 h, 2. Gianni Moscon (Tal.) Team Ineos +6 s, 3. Kasper Asgreen (Dán.) Deceuninck Quick-Step +7, 4. Tadej Pogačar (Slovin.) UAE Team Emirates +16, 5. Maximilian Schachmann (Nem.) Bora-Hansgrohe +22, 6. Rob Britton (Kan.) Rally UHC Cycling +33, ... .62. Juraj Sagan (SR) Bora-Hansgrohe +18:39 min, ... 78. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe +33:17, ... 109. Erik Baška (SR) Bora-Hansgrohe +42:08

Bodovacia súťaž: 1. Peter Sagan (SR) 24 bodov, 2. Kasper Asgreen (Dán.) 23, 3. Rémi Cavagna (Fr.) 21, 4. Jasper Philpsen (Belg.) 19, 5. Fabio Jakobsen (Hol.) 15, 6. Ben King (USA) 13, ... 39. Erik Baška (SR) 2

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.