Video: Jury zmenila výsledky 2. etapy Tour de France, Saganov konkurent v boji o zelený dres je až 138.

v kategórii: Cyklistika 0

Nová výsledková listina 2. etapy Tour de France s cieľom v La Roche-sur-Yon sa objavila takmer päť hodín po jej skončení. LA ROCHE-SUR-YON 9. júla (WebNoviny.sk).

Poriadny chaos a napokon aj zmenu výsledkov spôsobili pády a mechanické problémy cyklistov v závere 2. etapy Tour de France.

Kittel mal defekt


Najpodstatnejšia zmena spočíva v tom, že v nových výsledkoch rozhodcovia prisúdili rovnaký čas ako víťazovi etapy Petrovi Saganovi už len 11 cyklistom a nie 52 ako to bolo pôvodne. Informácie priniesol špecializovaný portál Cyclingnews.

Doplatil na to nemecký jazdec tímu Kaťuša-Alpecin Marcel Kittel. Pôvodne figuroval v celkových výsledkoch po 2. etape na 4. mieste s odstupom 12 sekúnd za lídrom Petrom Saganom, ale v novej verzii sa objavil až na 138. priečke s oveľa väčším mankom 4:14 min.

Kittel mal približne 8 km pred cieľom defekt na zadnom kolese, preto musel meniť bicykel a nebolo zrejmé, či sa dotiahol na jazdcov v pelotóne.

Pravidlo 2.6.027


Na štvrtú z piatej priečky celkovo sa posunul Francúz Sylvain Chavanel, ktorý prakticky celú nedeľňajšiu etapu strávil v úniku a zbieral bonusové body a sekundy.

Nová výsledková listina sa objavila oficiálne v obehu až o 22.22 h, čiže takmer päť hodín po skončení 2. etapy s cieľom v La Roche-sur-Yon. Slovák Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) je lídrom Tour de France s náskokom 6 sekúnd pred Kolumbijčanom Fernandom Gaviriom (Quick-Step Floors) a 10 sekúnd pred Talianom Sonnym Colbrellim (Bahrain-Merida).

"Vzhľadom na pád v záverečných troch kilometroch etapy, všetci jazdci, ktorí bolo v tom čase v pelotóne, budú mať čas ako víťaz, teda 4:06:37 h. Využili sme výklad pravidla 2.6.027," uvádza sa v tlačovej správe Medzinárodnej cyklistickej únie /UCI/.Výsledky Tour de France 2018


Poradie po 2. etape: 1. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe 8:29:53 h, 2. Fernando Gaviria (Kol.) Quick-Step Floors +6 s, 3. Sonny Colbrelli (Tal.) Bahrain-Merida +10, 4. Sylvain Chavanel (Fr.) Direct Energie +13, 5. Philippe Gilbert (Belg.) Quick-Step Floors +14, 6. Geraint Thomas (V. Brit.) Sky, 7. Oliver Naesen (Belg.) Ag2r La Mondiale - obaja +15, 8. Alexander Kristoff (Nór.) UAE Team Emirates, 9. John Degenkolb (Nem.) Trek-Segafredo, 10. Timothy Dupont (Belg.) Wanty - Groupe Gobert - všetci +16, ... 76. Christopher Froome (V. Brit.) Sky +1:07, ... 138. Marcel Kittel (Nem.) Kaťuša-Alpecin +4:14.VIAC O TÉME TOUR DE FRANCE 2018
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.