Ukrajinec Ponomar sa stal juniorským majstrom Európy, zo Slovákov klasifikovali iba dvoch

v kategórii: Cyklistika 0

Kvarteto Marek Gajdula, Pavol Kramarčík, Simon Nagy a Tobias Vančo preteky nedokončilo.

11.8.2019 (Webnoviny.sk) - Letizia Paternosterová sa stala európskou šampiónkou v pretekoch s hromadným štartom v kategórii do 23 rokov na šampionáte v cestnej cyklistike v holandskom Alkmaare.

Dvadsaťročná Talianka dosiaľ získavala cenné kovy iba zo svetových a európskych šampionátov na dráhe, teraz získala prvý kontinentálny titul na ceste.

Slovenky preteky nezvládli

V záverečnom šprinte pretekov na 92 km zdolala Poľku Martu Lachovú a Holanďanku Lonneke Unekenovú. Slovenky Júlia Hrtánková a Petra Machálková preteky nedokončili.

Majsterkou Európy v pretekoch s hromadným štartom na 69 km v juniorskej kategórii sa stala Holanďanka Ilse Pluimersová.

Úspech holandského tímu zvýraznila druhým miestom Sofie van Rooijenová, tretia skončila Francúzka Kristina Nenadovicová.

Zo štvorice Sloveniek bola Radka Paulechová tridsiata druhá a Nora Jenčušová tridsiata siedma (obe +1:45 min). Simonu Záhorcovú klasifikovali na 77. priečke (+1:57 min) a Vladimíra Zelinová preteky nedokončila.

Ponomar finišoval prvý

V pretekoch juniorov s hromadným štartom na 115 km sa kontinentálnym šampiónom stal Ukrajinec Andrij Ponomar, ktorý finišoval s náskokom 21 sekúnd pred Nemcom Mauricom Ballerstedtom a Talianom Andreom Piccolom.

Spomedzi šiestich Slovákov klasifikovali iba dvoch - Marek Bugár skončil na 42. pozícii (+3:56 min) a Pavol Rovder obsadil 65. priečku (7:41 min). Kvarteto Marek Gajdula, Pavol Kramarčík, Simon Nagy a Tobias Vančo preteky nedokončilo.

V sobotu pokračujú majstrovstvá Európy od 9.00 h pretekmi mužov do 23 rokov a žien s hromadným štartom. V nedeľu šampionát vyvrcholí od 11.30 h pretekmi mužov s hromadným štartom aj so sedmičkou Slovákov na čele s Erikom Baškom a Jurajom Saganom.

ME v cestnej cyklistike

  • Alkmaar (Hol.) - piatkový súhrn
Preteky žien do 23 rokov s hromadným štartom na 92 km: 1. Letizia Paternosterová (Tal.) 2:15:00 h, 2. Marta Lachová (Poľ.), 3. Lonneke Unekenová (Hol.) - obe rovnaký čas ako víťazka, ... Júlia Hrtánková a Petra Machálková (obe SR) - nedokončili

Preteky junioriek s hromadným štartom na 69 km: 1. Ilse Pluimersová 1:44:14 h, 2. Sofie van Rooijenová (obe Hol.) +4 s, 3. Kristina Nenadovicová (Fr.) +4,... 32. Radka Paulechová, 37. Nora Jenčušová +1:45, 77. Simona Záhorcová +1:57, ... Vladimíra Zelinová (všetky SR) - nedokončila.

Preteky juniorov s hromadným štartom na 115 km: 1. Andrij Ponomar (Ukr.) 2:32:27 h, 2. Maurice Ballerstedt (Nem.), 3. Andrea Piccolo (Tal.) - obaja +21 s, ... 42. Marek Bugár +3:56 min, 65. Pavol Rovder +7:41, ... Marek Gajdula, Pavol Kramarčík, Simon Nagy a Tobias Vančo (všetci SR) - nedokončili

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.