Trasu 19. etapy Giro d'Italia pre tragédiu asi zmenia, cyklisti možno vynechajú stúpanie na Mottarone

v kategórii: Cyklistika 0

Stúpanie na Mottarone v Západných Alpách do výšky 1337 m je zaradené do jednotkovej kategórie s dĺžkou 5,6 km a priemerným sklonom terénu 6,5 percenta.

27.5.2021 (Webnoviny.sk) - Devätnásta etapa na 104. ročníku Giro d'Italia možno bude meniť svoju trasu. Talianska vláda požiadala organizátorov, aby z náročnej horskej skúšky, ktorá sa má odohrať v piatok 28. mája, vylúčili stúpanie na Mottarone.

Práve na tomto mieste sa minulú nedeľu odohrala tragická nehoda s pádom kabínkovej lanovky, pri ktorej prišlo o život až 14 ľudí.

Organizátori skúmajú možnosti

"Myslím si, že by bolo vhodné zmeniť trasu Giro d'Italia. Malo by sa to urobiť z úcty k obetiam tragédie," vyhlásil taliansky minister dopravy Enrico Giovannini, cituje ho aj portál ORF. Organizátori údajne skúmajú túto žiadosť ministra dopravy.

Stúpanie na Mottarone v Západných Alpách do výšky 1337 m je zaradené do jednotkovej kategórie s dĺžkou 5,6 km a priemerným sklonom terénu 6,5 percenta.

Pôvodne plánovaná dĺžka piatkovej etapy Abbiategrasso na vrchol stúpania Alpe di Mera je 176 km. Cyklisti by v nej mali nastúpať 3365 výškových metrov.

Sagan vedie bodovaciu súťaž

V utorok bol na Giro d'Italia druhý deň voľna. Pred záverečnými piatimi etapami je na čele kolumbijský favorit Egan Bernal (Ineos Grenadiers) s náskokom 2:24 min pred Talianom Damianom Carusom (Bahrain - Victorious) a 3:40 min pred Britom Hughom Carthym z tímu EF Education - Nippo.

Slovák Peter Sagan je stotrinásty, ale s víťaznou etapou na konte je stále na čele bodovacej súťaže.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.