Skvelý Metelka získal na MS v dráhovej paracyklistike ďalšie dve zlaté medaily

v kategórii: Cyklistika 0

Jozef Metelka vybojoval na MS v dráhovej paracyklistike tri zlaté a jednu striebornú medailu.

má za sebou mimoriadne úspešné majstrovstvá sveta v dráhovej paracyklistike.

Celkovo získal štyri cenné kovy

Svoje skvelé vystúpenie v kanadskom Miltone v kategórii C4 zakončil v nedeľu zlatými medailami v scratchi aj v omniu.

Celkovo si v Mattamy National Cycling Centre vybojoval tri zlaté a jednu striebornú medailu. Slovensko sa jeho zásluhou stalo šiestou najúspešnejšou krajinou v medailovej bilancii. Viac zlatých získali iba Číňania, Briti, Francúzi, Austrálčania a Španieli.

V scratchi, čiže pretekoch na 15 km a 60 kôl, Metelka triumfoval pred Američanom Jasonom Macomom a Rusom Sergejom Pudovom.

Najlepší svetový šampionát

Práve scratchom sa uzavrela súťaž všestrannosti v omniu, v ktorej slovenský reprezentant v štyroch disciplínach nazbieral 158 bodov a vybojoval si tretie zlato na MS pred Macomom (140 bodov) a Rumunom Carlom-Eduardom Novakom (138).

Tridsaťtriročný rodák z Piešťan Metelka, ktorý sa dlhodobo pripravuje pod vedením anglického trénera Kyleigha Mannersa, začal úspechmi na MS v Miltone súťažnú prípravu na paralympijské hry v Tokiu, kde bude obhajovať dve zlaté medaily a jednu striebornú medailu z Ria de Janeiro 2016.

"Tímová práca znamená splnené sny. Máme za sebou najlepší svetový šampionát a to ešte len začíname tento rok," napísal Metelka na svojej facebookovej prezentácii nad spoločnými fotografiami s trénerom Mannersom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.