Sagan po jeho triumfe v 5. etape Tour de France 2018 pochválil tím a priznal, že mal aj šťastie

v kategórii: Cyklistika 0

Slovenský cyklista Peter Sagan dominantným spôsobom ovládol súboj o víťazstvo v závere piatej etapy Tour de France 2018. QUIMPER 11. júla (WebNoviny.sk).

QUIMPER 11. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan po jeho triumfe v 5. etape Tour de France 2018 pochválil výbornú prácu jeho tímových kolegov z Bora Hansgrohe. "Pripravili mi výbornú pozíciu do záverečného kopca," povedal trojnásobný majster sveta v prvom televíznom rozhovore a dodal, že mal aj šťastie, lebo Colbrelli bol opäť veľmi blízko v závere.

Sagan si na v stredu pripísal na konto jubilejné desiate etapové prvenstvo na "starej dáme" . V klasikárskom závere etapy z Lorient do Quimper (204,5 km) v kopci triumfoval suverénne o viac dĺžku bicykla pred Talianom Sonnym Colbrellim (Bahrain-Merida), s ešte väčším odstupom bol tretí Belgičan Philippe Gilbert (Quick-Step Floors).

"Philippe Gilbert sa pokúsil o trhák, ale dostihli sme ho. Van Avermaet vyštartoval príliš skoro, ale ja som sa snažil držať si pozíciu a správne to načasovať," opisoval žilinský rodák súboj o triumf. Podľa Sagana bola koncovka piatej etapy podobná Ardénskym klasikám, ale vzápätí dodal, že Tour je predsa len iná.

"Som vďačný za toto ďalšie víťazstvo, 30 bodov do bodovacej súťaže je dobrých, lepšie ako nič," zakončil Sagan svoj prvý televízny rozhovor po dojazde do cieľa pred jeho dekorovaním na stupňoch pre víťazov.

Viac o téme Tour de France 2018© SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.