Sagan odstúpil z pretekov vo Francúzsku, v ostatnom čase ho často sužovali zdravotné problémy

v kategórii: Cyklistika 0

Skúsený žilinský rodák v tomto roku nedokončil Tirreno-Adriatico, klasiku Gent-Wevelgem a teraz ani podujatie Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire.

7.4.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenský cyklista Peter Sagan v stredu odstúpil z etapových pretekov nižšej kategórie Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire. Jazdec tímu TotalEnergies po 61. priečke v utorkovej úvodnej etape síce bojoval na trati aj v stredajšej druhej, no 43 km pred cieľom zosadol zo svojho bicykla.

Trať stredajšej etapy so štartom a cieľom v meste Le Lude merala 174,7 km, v cieli bol prvý Holanďan Olav Kooij (Jumbo-Visma) pred víťazom prvej etapy Dánom Madsom Pedersenom (Trek-Segafredo).

Tridsaťdvaročný žilinský rodák v nedeľu neštartoval na slávnej klasike Okolo Flámska a vybral sa radšej na preteky nižšej kategórie.

V ostatnom čase ho totiž často sužovali zdravotné problémy. Najprv to bol pozitívny test na COVID-19, neskôr zvýšená teplota a žalúdočné problémy, ktoré zapríčinili jeho odstúpenie z podujatia Tirreno-Adriatico. Peter Sagan v závere marca nedokončil ani klasiku Gent-Wevelgem.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.