Pogačar vynechá účasť na španielskej Vuelte, pred majstrovstvami sveta absolvuje iba štyri jednodňové preteky

v kategórii: Cyklistika 0

Slovinec Tadej Pogačar obsadil na nedávno skončenej Tour de France druhé miesto v celkovej klasifikácii.

27.7.2022 (Webnoviny.sk) - Slovinský cyklista Tadej Pogačar nebude štartovať na treťom podujatí Grand Tour v aktuálnej sezóne, španielskej Vuelte. Ako informoval jeho tím UAE Emirates na svojom oficiálnom webe, dvadsaťtriročný dvojnásobný víťaz Tour de France sa zúčastní pred septembrovými majstrovstvami sveta v Austrálii na štyroch jednodňových pretekoch.

Jednotka svetového rebríčka

Pogačar v nedeľu ukončil svoju tretiu Tour de France v kariére, na 109. ročníku obsadil druhé miesto v celkovom poradí za Dánom Jonasom Vingegaardom (Jumbo-Visma).

Vuelta sa začína už 19. augusta, takže Pogačar by absolvoval dve trojtýždňové podujatia v krátkom slede. Jednotka svetového rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) už súťažila na najväčších pretekoch v Španielsku v roku 2019 a pri svojej premiérovej účasti tam zaznamenala tri víťazné etapy.

MS v Austrálii

Prvé preteky po tohtoročnej Tour de France absolvuje Pogačar v sobotu 30. júla v Španielsku, kde sa predstaví na klasike v San Sebastiáne.

Po takmer mesačnej prestávke sa 28. augusta zúčastní na podujatí v severofrancúzskom Plouay, 9. septembra bude súťažiť na kanadskej Veľkej cene Québecu a o dva dni neskôr na Veľkej cene Montrealu.

MS v Austrálii sú na programe od 18. do 25. septembra a po nich sa Pogačar v októbri predstaví na ďalších troch jednodňových pretekoch, vrátane talianskej klasiky Okolo Lombardie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.