Peter Sagan na Vuelta a San Juan špurtoval o víťazstvo, záver prvej etapy ovplyvnil pád (video)

v kategórii: Cyklistika 0

Záverečný špurt v San Juane ovplyvnil pád, keď sa už vo vysokej rýchlosti na zemi ocitlo približne 20 pretekárov.

28.1.2020 (Webnoviny.sk) -  • aktualizované 27. januára 6:44
so štartom aj cieľom v San Juane a dĺžkou 163,5 km vyhral v hromadnom špurte Francúz Rudy Barbier z tímu Israel Start-Up Nation.

dostal na prvé miesto, ale neudržal ho. V nevýhodnej pozícii pri bariére sa okolo neho prehnali až piati súperi. Druhý skončil Talian Manuel Belletti z prvodivízneho tímu Androni Giocattoli-Sidermec a tretiu priečku na pódiu si vybojoval Argentínčan Tomas Connte z kontinentálneho tímu Equipo Continental Municipalidad de Pocito.

Sagana súperi zavreli

Záverečný špurt v San Juane ovplyvnil pád približne 3,3 km pred cieľom, keď sa už vo vysokej rýchlosti na zemi ocitlo približne 20 pretekárov.

, ktorý pracoval pre Kolumbijčana Álvara Hodega.Vpredu nechýbali ani červené dresy tímu Androni Giocattoli-Sidermec. Sagan sa pri špurte dostal až úplne dopredu, ale vynieslo ho ku kraju a ocitol sa veľmi blízko bariéry, kde zostal chvíľu "zavretý" súpermi. V samom závere sa popri hlavných favoritoch Saganovi a Hodegovi prehnali traja súperi na čele s víťazným Barbierom.

Barbier s piatym triumfom v kariére

Dvadsaťsedemročný Francúz zaznamenal piaty triumf profikariéry. Vďaka bonifikácií má Barbier na čele náskok 4 sekundy pred Bellettim. Sagan je šiesty s odstupom 10 sekúnd.

"Bol to náročný deň, lebo bolo veľmi teplo. Vďaka mojim tímovým kolegom som mal veľmi dobrú pozíciu v záverečnom kilometri, ale šprintovať sa začalo príliš skoro. Preto jazdci, ktorí prišli zozadu, mohli dosiahnuť vyššiu rýchlosť na konci. Dobrá správa je, že moje nohy boli počas celého dňa v poriadku. Teším sa na zajtrajšiu ďalšiu šancu," uviedol Peter Sagan na facebookovom profile svojho tímu Bora-Hansgrohe.

na webe bora-hansgrohe.com.

Pondelková 2. etapa so štartom aj cieľom v Pocite (168,7 km) má rovinatý charakter s jedným stúpaním III. kat. a v závere sa očakáva súboj šprintérov.

Vuelta a San Juan Internacional

  • nedeľa
1. etapa: (San Juan - San Juan, 163,5 km): 1. Rudy Barbier (Fr.) Israel Start-Up Nation 3:45:54 h, 2. Manuel Belletti (Tal.) Androni Giocattoli-Sidermec, 3. Tomas Contte (Arg.) Equipo Continental Municipalidad de Pocito, 4. Juan Sebastián Molano UAE-Team Emirates, 5. Álvaro José Hodeg (obaja Kol.) Deceuninck - Quick Step, 6. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe - všetci rovnaký čas ako víťaz

Poradie po 1. etape: 1. Rudy Barbier (Fr.) Israel Start-Up Nation 3:45:44 h, 2. Manuel Belletti (Tal.) Androni Giocattoli-Sidermec +4, 3. Tomas Contte (Arg.) Equipo Continental Municipalidad de Pocito +6, 4. Juan Sebastián Molano UAE-Team Emirates, 5. Álvaro José Hodeg (obaja Kol.) Deceuninck - Quick Step, 6. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe - všetci +10 s.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.