Nora Jenčušová sa stala univerzitnou majsterkou sveta v individuálnych cestných pretekoch

v kategórii: Cyklistika 0

Po striebre v kritériu a bronze z časovky tak v Strednej Amerike skompletizovala svoju medailovú zbierku.

3.6.2024 (SITA.sk) - Slovenská reprezentantka Nora Jenčušová sa stala akademickou svetovou šampiónkou v individuálnych cestných pretekoch na univerzitných majstrovstvách sveta v cyklistike v Kostarike. Po striebre v kritériu a bronze z časovky tak v Strednej Amerike skompletizovala svoju medailovú zbierku.

Vzdialila sa pred cieľom

„Som šťastná! V časovke som získala bronz, v kritériu striebro a teraz mám konečne zlato. Takže mám všetky tri medaily," uviedla Jenčušová podľa oficiálneho webu Slovenského univerzitného tímu.

Dvadsaťdvaročná rodáčka zo Spišskej Novej Vsi, ktorá má miestenku pre tohtoročné olympijské hry v Paríži, sa na 88-kilometrovej trati v dvojčlennom úniku s Poľkou Zuzannou Chyliskou po vyše 40 kilometroch vzdialila svojej súperke v kopci asi tri kilometre pred cieľom.

Poľka však Jenčušovú dostihla kilometer pred cieľom a o víťazke tak rozhodol až záverečný špurt. V ňom mala viac síl Jenčušová a zvíťazila o dĺžku kolesa.

Medailu venovala rodičom

„Medailu chcem venovať mojim rodičom, môjmu trénerovi a všetkým ľuďom, ktorí ma podporovali, pretože časovka bola pre mňa aj pre technické problémy sklamaním, takže dnes je určite lepší deň," povedala študentka Technickej univerzity v Košiciach.

Výborne si v individuálnych pretekoch viedol aj ďalší člen Slovenského univerzitného tímu Denis Hoza. V monzúnovom daždi skončil na 7. mieste. Najlepší výkon podal v časovke, v ktorej vybojoval 4. priečku.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.