Nebolo to nič moc, veľmi sa mi to nepáčilo, hovoril Sagan po 16. etape Tour de France 2022

v kategórii: Cyklistika 0

V súťaži o zelený dres si Peter Sagan nepolepšil, so 104 bodmi je stále na ôsmom mieste.

21.7.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenský cyklista Peter Sagan má za sebou prvú pyrenejskú skúšku na 109. ročníku pretekov Tour de France, v utorňajšej 16. etape prišiel do cieľa na 133. mieste so stratou 31:21 min na víťazného Kanaďana Huga Houlea z tímu Israel-Premier Tech.

Vingegaard si udržal žltý dres

Na čele celkovej klasifikácie sa nič nezmenilo, Dán Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma) naďalej vedie pred Slovincom Tadejom Pogačarom (UAE Emirates) o 2:22 min, Saganovi patrí 128. pozícia a na lídra stráca 3:27:03 h.

"Nebolo to ´nič moc´, dnes sa mi to veľmi nepáčilo. Bolo teplo a strašne vlhko. Teplo bolo asi horšie ako stúpania," zhodnotil Sagan v krátkosti 16. etapu pre RTVS.

Sagan má na konte 104 bodov

Pretekárov preverili na trati dlhej 178,5 kilometra v horúcom počasí dve stúpania prvej kategórie. V súťaži o zelený dres si 32-ročný Žilinčan nepolepšil, so 104 bodmi je stále na ôsmom mieste. Vedúci Belgičan Wout van Aert (Jumbo-Visma) získal v utorok ďalších 17 bodov na rýchlostnej prémii a spolu ich má na konte už 399, kým druhý Pogačar 182.

"Peter s prehľadom došiel v časovom limite, čo bol náš cieľ. Bolo veľmi teplo, až 35 stupňov, ale bola aj vysoká vlhkosť. Bolo to cítiť, ´chalani´ museli veľmi veľa piť. Podobných etáp tu bolo viac, ale sme na Tour de France a takáto etapa sa nemôže skracovať alebo obmedzovať. Bolo to náročné, ale ´chalani´ to v pohode zvládli v limite," uviedol na margo podmienok pre cyklistov športový riaditeľ Saganovho tímu TotalEnergies Ján Valach.

V stredu absolvujú cyklisti 17. etapu a druhú v Pyrenejach. Trasa zo Saint-Gaudens do Peyragudes má iba necelých 130 kilometrov, ale obsahuje jedno stúpanie druhej kategórie a tri kopce prvej kategórie, vrátane toho cieľového.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.