Koronavírus zrušil ďalšie cyklistické preteky, oba v minulosti vyhral aj Peter Sagan

v kategórii: Cyklistika 0

Okrem podujatí, ktoré sú v znamení náročných úsekov pokrytých dlažobnými kockami, sa neuskutoční ani Valónsky šíp a tiež štvrtý "monument" sezóny Liége-Bastogne-Liége.

.

Stopka aj pre Valónsky šíp

.

Vedenie pretekov Okolo Flámska na svojom webe uviedlo, že rozhodnutie o odložení urobilo na základe ďalších opatrení, ktorými tamojšia vládla chce bojovať proti šíreniu koronavírusu. Zároveň sa však nechce zmieriť s tým, že by sa tento rok podujatie vôbec neuskutočnilo.

, zástupcami tímov a jazdcov v súčasnosti skúmame možnosť presunutia pretekov na neskorší dátum v tomto roku," uvádza sa na oficiálnom webe.

Paríž - Roubaix možno v inom termíne

Radosť z odloženia pretekov, pochopiteľne, nemal ani ich riaditeľ Thomas van den Spiegel. "Nové opatrenia zavedené federálnou vládou nám bránia zorganizovať preteky Okolo Flámska dňa 5. apríla. Samozrejme, teraz sú dôležitejšie veci ako cyklistické preteky. Dúfame, že v krátkom čase sa nám podarí vytvoriť prostredie, v ktorom môžeme obnoviť náš normálny a každodenný život," uviedol Van Den Spiegel.

Aj na oficiálnej stránke podujatia Paríž - Roubaix je uvedené, že organizátor (spoločnosť ASO, pozn.) sa bude snažiť nájsť náhradný termín. "Peklo severu" sa uskutočnilo nepretržite od roku 1943 a so štyrmi víťazstvami sú v tomto smere najúspešnejší Belgičania Roger De Vlaeminck a Tom Boonen.

Pred dvoma rokmi uspel na starom velodróme v Roubaix slovenský cyklista Peter Sagan, keď v záverečnom špurte zdolal Švajčiara Silvana Dilliera.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.