Foto: Sagan sa v 15. etape pokúsil o únik, Alaphilippe nestačil na najlepších vrchárov

v kategórii: Cyklistika 0

Cyklisti na 15. etape Tour de France spolu prekonali až 4700 výškových metrov.

23.7.2019 (Webnoviny.sk) - "Druhý týždeň" na tohtoročnej Tour de France zakončila 15. etapa, ktorá podobne ako štrnásta končí na vrchole stúpania. Cyklisti vyrazili z Limouxu do Foix Prat d'Albis. Ako prvý preťal cieľovú rovinku britský pretekár Simon Yates a dosiahol tak 18. víťazstvo v profesionálnej kariére a štvrté v aktuálnej sezóne.

Na 185 kilometroch bolo jedno stúpanie druhej kategórie a tri "jednotky" vrátane takmer 12-kilometrového cieľového s priemerným sklonom takmer sedem percent.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Pätnásta etapa Tour de France 2019 (fotografie)

Cyklisti v nedeľu spolu prekonali až 4700 výškových metrov. Na 93,5 km bola rýchlostná prémia, v ktorej však Peter Sagan nebodoval, ale ešte pred ňou sa pokúsil o vytvorenie úniku, na ktorý sa netradične dlho čakalo.

Vpredu sa striedalo viacero útokov a skupín, ale nikomu sa nepodarilo odísť. Slovenský trojnásobný majster sveta z tímu Bora-Hansgrohe si  nakoniec šiel vlastné tempo a etapu dokončil v tzv. gruppette.Šesť kilometrov pred cieľom zo skupiny favoritov najprv zaútočil Pinot, udržali sa s ním len Alaphilippe, Emanuel Buchmann (Bora-Hansgrohe) a Egan Bernal (Ineos). Pinot išiel naplno, zakrátko začal strácať líder Alaphilippe, potom Buchmann a napokon aj Bernal.

Domáci miláčik Julian Alaphilippe vo farbách Deceuninck-Quick Step si síce udržal žltý dres pre lídra Tour de France, ale na najlepších vrchárov už nestačil.

VIAC O TÉME: TOUR DE FRANCE 2019

  • Poradie – žltý dres


  • Poradie – zelený dres


  • Poradie – bodkovaný dres


  • Poradie – biely dres


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.