Video: Toronto vyrovnalo stav konferečného finále NBA, hráči Milwaukee „vybuchli" v defenzíve

v kategórii: Basketbal 0

(WebNoviny.sk).

Basketbalisti Toronta zvládli aj druhý domáci zápas vo finále Východnej konferencie NBA a v utorok zdolali Milwaukee 120:102.

Zatiaľ čo na prvé domáce víťazstvo potrebovali dve predĺženia, v druhom stretnutí víťaza základnej časti jasne prevýšili o 18 bodov. Stav série je vyrovnaný 2:2. Pokračuje sa vo štvrtok 23. mája v Milwaukee.

Jeden z najslabších výkonov v obrane

Bucks predviedli v obrane jeden z najslabších výkonov za dlhšie obdobie, čo nezabudol kriticky zdôrazniť ich tréner Mike Budenholzer. "Pravdepodobne prvýkrát sme hrali v defenzíve tak zle, že sme si nedali šancu na víťazstvo," povedal Budenholzer.

Ani v útoku to nebolo ideálne. Khris Middleton a Jannis Antetokunmpo síce nastrieľali dovedna 55 bodov, ale nemali potrebnú podporu od ostatných hráčov. Na domácej strane sa zaskvel Kyle Lowry, autor 25 bodov.

Leonard hral s bolesťami

Hrdina predchádzajúceho súboja Kawhi Leonard pridal 19 bodov. A to aj napriek tomu, že miestami viditeľne kríval a v niektorých herných situáciách bolo vidieť, že hrá cez bolesť v nohe. Napriek tomu "odkráčal" z diania až 3:39 min pred koncom zápasu s 19 bodmi, 7 doskokmi a 4 ziskami lopty."Som v pohode. Všetci budeme naďalej bojovať, lebo máme šancu zmeniť históriu. Ospravedlnenia sa neprijímajú, hráme basketbal a chceme naďalej víťaziť," povedal líder Raptors Leonard miestnym reportérom po stretnutí. "

Nášmu výkonu chýbalo z každého aspektu hry niečo. Zle sme si menili miesta a prihrávali si v defenzíve. Domáci nás prevýšili aj v doskokoch," uviedol čiernohorský krídelník Bucks Nikola Mirotič.

Play-off NBA 2018/2019 - finále konferencií

  • utorok:

Východná konferencia

  • štvrtý zápas
Toronto - Milwaukee 120:102 (32:31, 33:24, 29:26, 26:21) - stav série 2:2

Najviac bodov: Lowry 25, K. Leonard 19, N. Powell 18 (4 trojky) - Middleton 30 4 trojky), Antetokunmpo 25 (10 doskokov), Mirotič 11

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.