Prvý nakazený hráč NBA Gobert si prešiel neľahkým obdobím, chce za tým urobiť hrubú čiaru

v kategórii: Basketbal 0

"Nedokážem ovplyvniť, ako ma budú ľudia vnímať, ale budem sa snažiť ovládať svoje konanie," skonštatoval Rudy Gobert z Utahu Jazz.

6.7.2020 (Webnoviny.sk) - Počas nedávnych mesiacov dostával basketbalista tímu zámorskej NBA Utah Jazz Rudy Gobert desiatky nenávistných a škodoradostných správ.

V marci sa v čase začiatku masívneho šírenia koronavírusu stal prvým nakazeným hráčom v NBA, pričom ešte niekoľko hodín predtým na túto tému žartoval. Na tlačovej konferencii sa Gobert dotýkal mikrofónov a diktafónov novinárov s cieľom urobiť si zábavu zo šírenia vírusu.

Za tým všetkým by však najradšej urobil hrubú čiaru a snaží sa myslieť iba na to, kedy opäť bude môcť v súťažnom stretnutí vybehnúť na palubovku.

"Mám radosť, že znova trénujeme. Osobne som pripravený na reštart súťaže a chcem sa pokúsiť vyhrať súťaž. Vnímam to ako môj cieľ. Aby som bol úprimný, po všetkom, čím sme si všetci v tíme prešli po ľudskej stránke, by to bol skvelý návrat," poznamenal 28-ročný Francúz.

Gobert nakazil aj spoluhráča

Gobert sa počas svojho ochorenia priznal, že na pár dní stratil chuť a čuch. Okrem toho nakazil svojho spoluhráča Donovana Mitchella.

Ten povedal, že mal na Francúza ťažké srdce a potreboval chvíľu na to, aby "vychladol". V médiách sa následne objavili správy o rozvrátení priateľstva medzi spomenutými hráčmi a lídrami tímu Utah Jazz.

"Nikdy to nebude dokonalé," dodal Gobert na margo vzťahu s Mitchellom. Druhý menovaný vzápätí podotkol, že už spolu vychádzajú dobre.

Nepríjemné správy od fanúšikov

Dvojnásobný najlepšie brániaci hráč v NBA Gobert priznal, že v priebehu prestávky v profilige mu nebolo ľahko. Zvlášť po tom, ako mu chodievali nepríjemné správy od basketbalových priaznivcov.

"Keď vás celý svet odsudzuje, vyhráža sa vám a posiela mnoho negatívnej energie, pre človeka to nie je ľahké. Ľudia niekedy vnímajú záležitosti aj podľa úplnej maličkosti, stačí jedna fotografia, video, rozhovor či akcia v zápase... Nedokážem ovplyvniť, ako ma budú ľudia vnímať, ale budem sa snažiť ovládať svoje konanie," skonštatoval Rudy Gobert.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.