Basketbalisti USA si na olympiáde v Tokiu zahrajú o zlato, v semifinále museli otáčať 15-bodové manko

v kategórii: Basketbal 0

Americkí basketbalisti zabojujú na olympiáde už o štvrté zlato.

6.8.2021 (Webnoviny.sk) - Basketbalisti Spojených štátov v súlade s očakávaniami postúpili do finále olympijského turnaja v Tokiu. Po štvrtkovom semifinálovom triumfe nad Austrálčanmi 97:78 hviezdy NBA zabojujú o štvrté zlato spod piatich kruhov za sebou a šestnáste celkovo.

Začali sťahovať manko

Prvý polčas však patril Austrálčanom. Tí bez výraznejších problémov držali Američanov na dištanc, pričom v priebehu druhej štvrtiny si vypracovali až 15-bodový náskok (41:26). S blížiacou sa polčasovou sirénou však hráči USA začali sťahovať manko a v prestávke viedli "protinožci" už iba 45:42.

Podobne ako vo štvrťfinále proti úradujúcim majstrom sveta Španielom vyšiel Američanom nástup do druhej časti stretnutia, keď šnúrou 12 bodov otočili skóre vo svoj prospech. Pod vplyvom náskoku z favorizovaných zverencov Gregga Popovicha opadol tlak a napokon Austrálčanov zdolali o 19 bodov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021 – 5. august (fotografie)

Finále prehrali len raz

"Vedeli sme, že tento súper nás dostane do úzkych a boli sme zvedaví, ako zareagujeme. V druhom polčase nám tam zaradom padlo všetko, a to sme my," poznamenal Kevin Durant, s 23 bodmi najproduktívnejší hráč stretnutia.

Američania sa vo finále stretnú s víťazom druhého štvrtkového semifinále medzi Francúzskom a Slovinskom. V minulosti prehrali olympijské finále iba raz - v Mníchove 1972 podľahli reprezentantom Sovietskeho zväzu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.