Američan so slovenskými koreňmi si užíva metropolu Katalánska, patrí medzi opory FC Barcelona Lassa

v kategórii: Basketbal 0

Kyle Kuric  sa v tíme FC Barcelona Lassa už udomácnil a patrí medzi najvýraznejšie opory klubu. BARCELONA 11. decembra (WebNoviny.sk).

Po hádzanárovi Martinovi Straňovskom je basketbalista Kyle Kuric ďalším Slovákom, ktorý pôsobí v slávnej španielskej organizácii FC Barcelona.

Straňovský hral za Kataláncov v rokoch 2012 až 2014, po štvorročnej pauze bez slovenského zastúpenia je 29-ročný Kuric ďalším "blaugranas". V tíme FC Barcelona Lassa sa už udomácnil a patrí medzi najvýraznejšie opory klubu. Pravdou je, že sa narodil v USA, no má slovenské korene aj pas, takže reprezentuje Slovensko.

"Zatiaľ mi to v Barcelone ide veľmi dobre. Snažím sa dávať do toho maximum. V Eurolige sme nazbierali niekoľko prehier v zápasoch, v ktorých sme predviedli dobré výkony. Usilujeme sa hrať tímovo a aj keď nám to niekedy nevyjde, tak z toho nepoľavujeme," povedal Kyle Kuric v rozhovore pre agentúru SITA v nedeľu večer po domácom ligovom triumfe nad Tenerife (77:73).

Tréner Pešič s jubilejným triumfom

Americký rodák so slovenskými koreňmi počas vyše 21 minút na palubovke zaznamenal osem bodov (z toho dve trojky). Nebolo to síce najviac spomedzi všetkých hráčov, ale v hodnotení +/- bol s číslom 12 najlepší na palubovke.

Vo vyše sedemtisícovom Palau Blaugraňa bola výborná atmosféra, skúsený srbský tréner Svetislav Pešič zavŕšil víťazstvom druhú stovku odkoučovaných zápasov za Barcelonu.

Jeho zverenci sú s bilanciou 10 víťazstiev - 1 prehra na čele tabuľky ACB ligy. "Počas stretnutia sme si vypracovali pohodlný náskok a v závere sme si ho ustrážili," poznamenal k súboju proti Tenerife reprezentant SR.

Tri sezóny v Herbalife Gran Canaria

Kanárske ostrovy mu nie sú basketbalovo cudzie. V minulosti absolvoval tri sezóny vo farbách klubu Herbalife Gran Canaria (2014-2017). Na španielske palubovky sa aktuálne vrátil po sezóne strávenej v Zenite Petrohrad.

V metropole Katalánska je spolu s rodinkou, manželkou a tromi deťmi, spokojný. Teší ho aj to, že mu sezónu nekomplikujú choroby a zranenia. "V tomto smere je všetko v poriadku a budem rád, ak mi to vydrží," pokračoval Kyle Kuric.

V Barcelone je už niekoľko mesiacov, a tak si našiel aj niekoľko obľúbených zákutí. "Ide o reštaurácie alebo miesta, kam si môžeme ísť oddýchnuť celá rodina aj s deťmi. V Barcelone sa nám páči. Je fajn byť späť v Španielsku, keďže s jazykom problém nemám. Španielsko je krásne a sme šťastní, že sme tu," vyhlásil s úsmevom.

Nastúpi ešte v drese Slovenska?

Pri debate s Kuricom nemožno obísť ani tému slovenského basketbalu. V reprezentácii doteraz absolvoval tri súťažné zápasy a je otázne, kedy a či vôbec ešte nastúpi v drese národného tímu SR.

"Aktuálne nie som v kontakte s nikým, s kým by som sa bavil o dianí v slovenskom basketbale a o tom, kedy najbližšie bude hrať reprezentácia. Je to aktuálne trochu náročnejšie, keďže na klubovej úrovni mám poriadne nabitý program. Okrem domácej ligy totiž pôsobíme aj v Eurolige, takže aj v prípade prípravných duelov národného tímu by som nemohol ísť hrať. Taká je teda situácia," rozhovoril sa pre SITA Kuric.

Vzápätí doplnil, že o reprezentačnej budúcnosti budú rozhodovať aj iné okolnosti. "Teraz sa k tomu príliš nemôžem vyjadriť. Ako som hovoril, je veľmi náročné premýšľať týmto smerom, ak pôsobím v euroligovom tíme," dodal.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.