Skvelý Ján Volko získal štvrtý domáci halový titul na 60 m, prispel aj k zlatu svojho klubu v štafete

v kategórii: Atletika 0

 Stanislava Škvarková po dlhšej súťažnej pauze jasne vyhrala beh na 60 m prekážok.

24.2.2020 (Webnoviny.sk) -



  • aktualizované 22. februára, 19:52
. Volko potom na záverečnom štvrtom úseku prispel aj k zlatu kvarteta Našej atletiky Bratislava v štafete na 4 x 200 m.

po dlhšej súťažnej pauze jasne vyhrala beh na 60 m prekážok za 8,17 sekundy (získala tretí titul) a potvrdila stabilne vysokú výkonnosť v aktuálnej halovej sezóne.

, ktorá si netradičným štartom v hale spestrila zimnú prípravu. Zverenka Pavla Slouku dotiahla k limitu (4:28,00) na júlové juniorské MS v Nairobi Elenu Duškovú (4:27,97), bronz si vybojoval ďalší talent, 17-ročná Líza Hazuchová (4:30,41).

V diaľke žien zaznamenala víťazný hetrik viacbojárska špecialistka Lucia Vadlejch (622 cm), strieborná, ešte len 16-ročná, Renáta Vodnyánszká si utvorila osobný rekord 585 cm. Na 60 m prekážok zvíťazil bronzový z lanských juniorských ME na prekážkarskej štvorstovke Matej Baluch časom 8,18 sekundy o štyri stotinky pred obhajcom zlata Marcom Adrienom Drozdom (8,22), ktorý si o 0,03 s zlepšil osobné maximum.

Halové majstrovstvá SR v atletike

  • sobota, výsledky:
MUŽI

60 m: 1. Volko (Naša atletika Bratislava) 6,71, 2. Š. Bujna (Slávia UK Bratislava) 6,79, 3. J. Benda (Naša atletika) 6,84.

1500 m: 1. Mazúch (ŠK ŠOG Nitra) 4:04,38, 2. Jablokov 4:05,98, 3. P. Ďurica (obaja Slávia UK Bratislava) 4:07,64.

60 m prek.: 1. Baluch (AŠK Slávia Sp. Nová Ves) 8,18, 2. Drozda (Slávia UK) 8,22 (vo vloženom behu 8,17), 3. Š. Sedlák (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 8,68 (vo vloženom behu 8,61).

Výška: 1. T. Zeman (AC Stavbár Nitra) 195, 2. Kalafus (Atletika Bratislava) 190, 3. Šoka (Slávia STU Bratislava) 190.

Diaľka: 1. R. Jelínek (Slávia TU Košice) 693, 2. Hlaváč (Akademik TU Košice) 650, 3. Straška (ŠK Dukla) 646.

4 x 200 m: 1. Naša atletika Bratislava (Federič, Haraslin, J. Benda, Volko ) 1:30,55, 2. Slávia STU Bratislava (Ďurdina, Kostolný, Bellus, Beladič) 1:32,32 - juniorský rekord SR, 3. Atletika Bratislava (Rigler, Cerula, Perrone, Mészáros) 1:32,55.

400 m - rozbehy (najlepšie časy): Dömötör (TJ Olympia Galanta) 49,46, Glodžák (ŠK Dukla) 50,56, Vojtáš (AK ZŤS Martin) 50,73.

ŽENY

60 m: 1. Weigertová (Slávia UK Bratislava) 7,43 - slovenský výkon roka, 2. Forster 7,59, 3. Ledecká (obe ŠK ŠOG Nitra) 7,62.

1500 m: 1. Gajanová (AK ZŤS Martin) 4:25,88 - slovenský výkon roka, 2. Dušková (ŠK Dukla) 4:27,97 – limit na MSJ, 3. Hazuchová (Zdravie v pohybe Lučatín) 4:30,41.

60 m prek.: 1. Škvarková 8,17, 2. Vadlejch (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 8,54, 3. Takácsová (ŠK ŠOG Nitra) 8,76.

Výška: 1. T. Dunajská (ŠK Dukla) 173, 2. Bošková (Sparta Považská Bystrica) 169, 3. Butkovská (Slávia STU Bratislava) 165.

Diaľka: 1. Vadlejch (ŠK Dukla) 622, 2. Vodnyánszká (Megy Sport Dun. Streda) 585, 3. Mokrášová (AK Spartak Dubnica) 566.

4 x 200 m: 1. ŠK ŠOG Nitra „A" (Kovačovicová, Takácsová, Forster, Ledecká) 1:41,04, 2. Naša atletika Bratislava (Čorejová, Strýčková, Ufnárová, Čederlová) 1:45,45, 3. ŠK ŠOG Nitra „B" (Ištvánová, Kusyová, Luptáková, Húsková) 1:47,05

400 m - rozbehy (najlepšie časy): Malatincová (ŠK Dukla) 57,20, Cidoríková (Slávia STU Bratislava) 57,61, Švecová (ŠK ŠOG Nitra) 57,66.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.