Poliak Gawlik ovládol ČSOB Bratislava Marathon, zo Slovákov bol najrýchlejší Kalina

v kategórii: Atletika 0

ČSOB Bratislava Marathon: slovenské polmaratónske tituly pre Sahajdu  a Zrastákovú. BRATISLAVA 7. apríla (WebNoviny.sk).

Tibor Sahajda (BMSC Bratislava) obhájil v Bratislave v rámci ČSOB Bratislava Marathon titul majstra Slovenska v polmaratóne časom 1:05:25 h, keď len o tri sekundy zaostal za svojím osobným rekordom z 10. marca v Ríme.

Striebro si vybojoval v tesnom finiši Jozef Urban z TJ Obal servis Košice (1:09:20) a bronz Marek Hladík z BMSC Bratislava (1:09:21). Celkovo druhý v rámci ČSOB Bratislava Marathon však dobehol Maďar György Horváth (1:08:33). Sahajda, ktorý získal už svoj tretí polmaratónsky titul, až do 15. kilometra útočil na čas hlboko pod 1:05 h.

Zlatý hetrik Zrastákovej

Zo zlatého hetriku v Bratislave a úspešnej obhajoby titulu majsterky SR v polmaratóne sa tešila Veronika Zrastáková (ŠK ŠOG Nitra) v osobnom rekorde, rekorde M-SR 1:16:42 h a splnila aj limit (1:18:30) na júlovú Svetovú univerziádu v Neapole. Osobák si zlepšila o 3:11 m in a v historických tabuľkách SR je už ôsma. Striebro získala tohtoročná majsterka SR v cestnom behu na 10 km Silvia Valová (ZP Lučatín) tiež v osobnom rekorde 1:19:59, bronz jej klubová kolegyňa Katarína Lovrantová (1:24:17). Tretia v celkovom poradí žien bola Nóra Szabóová z Maďarska (1:20:37).

V polmaratónskej štafete bežal za klub Naša atletika Bratislava na záverečnom úseku aj halový majster Európy v šprinte na 60 m Ján Volko, ktorý bežal so synom svojej trénerky Jakubom Bendom, Michalom Paškom a Klárou Hatinovou.

Cez víkend štartovalo 11 326 bežcov

Hlavnú súťaž v maratóne na 14. ročníku ČSOB Bratislava Marathon vyhral poľský ultravytrvalec Slawomir Gawlik časom 2:37:17 h pred Rastislavom Kalinom (MK Rajec), ktorý bol časom 2:40:04 h najlepší Slovák. Tretí skončil Jegor Kuzmenkov z Ruska (2:41:01). Súťaž žien vyhrala Češka Barbora Nováková z Kunvaldu (3:00:27), ktorá behá popri práci učiteľky na prvom stupni ZŠ. Tesne za ňou finišovala najrýchlejšia Slovenska Sylvia Šebestian (3:00:48), tretia skončila ďalšia česká vytrvalkyňa Taťána Straková (3:02:32).

Počas bratislavského bežeckého víkendu štartovalo 11 326 bežcov z 12 500 prihlásených. V maratóne sa predstavilo 1105 vytrvalcov, v polmaratóne 3481, v maratónskej štafete 544, v polmaratónskej štafete 2000, v detských behoch súťažilo 1322 nádejných športovcov, minimaratón odbehlo 1253 ľudí a desiatku 1431. V rámci Detskej atletiky športovalo vo finálovom kole 90 malých adeptov kráľovnej, v súťaži lezúňov sa objavilo 100 najmenších detičiek.

ČSOB Bratislava Marathon

  • výsledky
Muži - maratón: 1. Slawomír Gawlik (Poľ.) 2:37:17, 2. Rastislav Kalina (MK Rajec) 2:40:04, 3. Jegor Kuzmenkov (Rus.) 2:41:01.

Ženy: 1. Barbora Nováková (ČR) 3:00:27, 2. Sylvia Šebestian (BK J. Gabčíka Žilina) 3:00:48, 3. Taťána Straková (ČR) 3:02:32.

Muži - polmaratón: 1. Tibor Sahajda (BMSC Bratislava) 1:05:25, 2. György Horváth (Maď.) 1:08:33, 3. Jozef Urban (TJ Obal servis Košice) 1:09:20, 4. Marek Hladík (BMSC Bratislava) 1:09:21, 5. Boris Csiba (Slávia UK Bratislava) 1:11:14, 6. Jakub Kopiar (AC Malacky) 1:11:33.

M-SR: 1. Tibor Sahajda (BMSC Bratislava) 1:05:25, 2. Jozef Urban (TJ Obal servis Košice) 1:09:20, 3. Marek Hladík (BMSC Bratislava) 1:09:21, 4. Boris Csiba (Slávia UK Bratislava) 1:11:14, 5. Jakub Kopiar (AC Malacky) 1:11:33, 6. Marián Zimmermann (ŠK Atléti BS Banská Štiavnica) 1:12:55.

Družstvá: 1. BMSC Bratislava (Sahajda, Hladík, Kovalčík/Nemček, J. Holéczy) 14, 2. Atletika ŠK Skalica (Kopiar, Zalubil, Rehuš) 16, 3. TJ Obal servis Košice (J. Urban, Mockovčiak, Kušnirik/Stohl) 23, 4. AK Junior Holíč 32, 5. AK Veterán Bratislava "A" 41, 6. Marathon Team Banská Bystrica 45.

Ženy - polmaratón: 1. Veronika Zrastáková (ŠK ŠOG Nitra) 1:16:42 - limit na SU, rekord M-SR, 2. Silvia Valová (Zdravie v pohybe Lučatín) 1:19:59, 3. Nóra Sazbóová (Maď.) 1:20:37, 4. Katarína Lovrantová (Zdravie v pohybe Lučatín) 1:24:17, 5. Barbora Brezovská (BMSC Bratislava) 1:24:24, 6. Barbara Chrenková (Jogging club Dubnica n/V.) 1:25:24.

M-SR: 1. Veronika Zrastáková (ŠK ŠOG Nitra) 1:16:42 - limit na SU, rekord M-SR, 2. Silvia Valová (Zdravie v pohybe Lučatín) 1:19:59, 3. Katarína Lovrantová (Zdravie v pohybe Lučatín) 1:24:17, 4. Barbora Brezovská (BMSC Bratislava) 1:24:24, 5. Barbara Chrenková (Jogging club Dubnica n/V.) 1:25:24, 6. Zuzana Polohová (ŠKP Bratislava) 1:26:03.

Družstvá: 1. Zdravie v pohybe Lučatín (Valová, Lovrantová, Roháčová/Kamenská) 8, 2. ŠKP Bratislava (Polohová, Ľašová, Burzová/Tulejová, Borhyová) 13, 3. AK Veterán Bratislava (Bašnáková, Erdélyiová, Ješíková/Rímešová) 28, 4. AK Bojničky 29, 5. SHEruns Bratislava 42.

Maratónska štafeta: 1. Adidas Runners Budapešť (A. Kiss, Pápai, Bácskai, Petrovics) 2:30:11, 2. behame,sk (Pršek, Blaho, Hupko, Cích) 2:58:45, 3. Siemens Drea team (Urminský, Dindoffer, Dvorštiak, Hanulová) 3:06:29.

Polmaratónska štafeta: 1. Adidas Runners Bratislava 1:11:56, 2. AK Run for Fun Bratislava "A" 1:12:22, 3. Spievankovo Running Team 1:21:01.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.