Video: Pinot odstúpil z Tour de France so slzami v očiach, pocítil prudkú bolesť v ľavej nohe

v kategórii: Atletika 0

Skúsený Francúz pre zdravotné problémy odstúpil z TdF 2019 iba dva dni pred jej vyvrcholením, z bicykla zosadal v slzami v očiach.

27.7.2019 (Webnoviny.sk) - Jeden z domácich favoritov na boj o celkové prvenstvo Thibaut Pinot odstúpil zo 106. ročníka prestížnych cyklistických pretekov Tour de France. Dvadsaťdeväťročný jazdec tímu Groupama-FDJ so slzami v očiach zosadol z bicykla, predtým sa nechal v stúpaní na Montee d'Aussois ošetriť.

Pinot pred piatkom strácal na celkového lídra krajana Juliana Alaphilippa iba 1:50 min. "Bolesť bola neznesiteľná, bolo nemožné pokračovať," prezradil športový riaditeľ tímu Groupama-FDJ Philippe Mauduit.

Skúsený Francúz v minulosti skončil na TdF tretí v roku 2014, dlhodobo sa pohyboval na popredných priečkach hodnotenia. Pinot už vo štvrtok pociťoval prudkú bolesť v ľavej nohe, tú mu spôsobovala aj chôdza. Jeho stav sa nezlepšil a prestížne podujatie musel opustiť iba dva dni pred jeho koncom v Paríži.

Na tohtoročnej Tour si Pinot pripísal etapové víťazstvo v Pyrenejach na slávnom Tourmalete. Zranenie mal utrpieť počas záverečného týždňa pretekov, keď prudko zmenil smer, aby sa vyhol pádu.

VIAC O TÉME: TOUR DE FRANCE 2019

  • Program, výsledky a profily etáp


  • Poradie – žltý dres


  • Poradie – zelený dres


  • Poradie – bodkovaný dres


  • Poradie – biely dres


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.