Gajanová po výbornom výkone dobehla tretia vo svojej premiére v Diamantovej lige

v kategórii: Atletika 0

Talentovaná martinská osemstovkárka zdolala v Lausanne dve súperky, ktoré ju predstihli vlani vo finále na juniorských MS v Tampere.

7.7.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenská reprezentantka Gabriela Gajanová obsadila vo svojej premiére na prestížnej atletickej Diamantovej lige IAAF v behu na 800 m na mítingu Athletissima vo švajčiarskom Lausanne výborné 3. miesto vo svojom druhom najlepšom čase v kariére 2:01,25 min.

Zverenka Pavla Slouku sa postupne predierala dopredu zo šiestej priečky a v závere predstihla v dueli o tretiu pozíciu dvojnásobnú halovú majsterku Európy Selinu Büchelovú zo Švajčiarska (2:01,58).

Devätnásťročnú Gajanovú, ktorá ako desiaty atlét zo Slovenska okúsila atmosféru podujatia Diamantovej ligy, predstihli len dve Afričanky – Keňanka Nelly Jepkosgeiová (1:59,54) a Nakaayiová z Ugandy (1:59,97).

„Vedela som, že viaceré z mojich súperiek nebežali v tomto roku zatiaľ veľmi rýchlo, preto som tušila, že sa môžem zamotať niekam do prvej päťky. Z tretej priečky mám, samozrejme radosť, ale nie som celkom spokojná, lebo sa mi nebežalo dobre. Som však rada, že som znova využila svoj silný finiš a v závere som stiahla ešte aj Büchelovú," uviedla martinská gymnazistka pre www.atletika.sk.

Talentovaná martinská osemstovkárka zdolala v Lausanne dve súperky, ktoré ju predstihli vlani vo finále na juniorských MS v Tampere, zlatú Diribe Weltejiovú z Etiópie a bronzovú Švajčiarku Deliu Sclabasovú.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.