Mám jediný cieľ, chcem byť na štarte olympijského slalomu, vyhlásila Velez-Zuzulová

v kategórii: Zimné športy 0

Kariéra slovenskej slalomárky Veroniky Velez-Zuzulovej môže mať pokračovanie aj po sezóne 2017/2018: „Ja som ani raz nepovedala, že po nadchádzajúcej zime definitívne končím. A nehovorím to ani teraz" LYON 7. októbra (WebNoviny.sk).

Slovenskú reprezentantku v alpskom lyžovaní Veroniku Velez-Zuzulová čaká po operácii pretrhnutého predného skríženého väzu pravého kolena ešte dlhá cesta rekonvalescencie, aby sa mohla postaviť na štart olympijského slalomu v kórejskom Pjongčangu, ale jej aktívna športová budúcnosť nesiaha len po podujatie pod piatimi kruhmi v roku 2018.

Koleno ju ešte nebolelo


"Zatiaľ ide všetko podľa plánu, čo ma teší. Keď sa to stalo, preblesklo mi v hlave, že je koniec. V tej chvíli som bola presvedčená, že mám po sezóne, ak nie kariére. Potom som si povedala, že vyskúšam čokoľvek, čo mi pomôže opäť postaviť sa v relatívne krátkom čase na lyže. Rozdiel je v tom, že rekonvalescencia pri tejto operácii je podstatne kratšia ako pri ostatných, ktoré poznáme. Od operácie ma koleno ani raz nezabolelo," uviedla v rozhovore pre denník Šport Velez-Zuzulová, ktorej vrátil olympijskú nádej lekár Bertand Sonnery-Cottet.

Skúsená slalomárka začala v pondelok s rehabilitáciou. "Venujem sa jej približne šesť hodín denne, štyri na klinike a dve doma. Od stredy som bez bariel a vo štvrtok som bola prvýkrát na stacionárnom bicykli."

Slalomárka definitívne nekončí


Tridaťtriročná Bratislavčanka napriek úspešnému zotavovaniu ešte nemyslí na návrat do súťažného kolotoča. "Po tom, čo sa mi stalo na sústredení v Argentíne, mám jediný cieľ. Chcem byť 14. februára na štarte olympijského slalomu."

Hoci Velez-Zuzulová zvažovala v závere uplynulej sezóny, či bude pokračovať v kariére aj v ročníku 2017/2018, najbližšie ZOH nemusia byť jej posledným vrcholom. "Ja som ani raz nepovedala, že po nadchádzajúcej zime definitívne končím. A nehovorím to ani teraz," vyhlásila pre sobotňajšie vydanie denníka Šport Velez-Zuzulová.


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.