Kužmová v osemfinále turnaja Linzi podľahla nasadenej sedmičke „pavúka"

v kategórii: Tenis 0

Viktória Kužmová si nedávno stihla vyskúšať, ako chutí hlavná súťaž na grandslamovom US Open v New Yorku.  LINZ 11. októbra (WebNoviny.sk).

Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela pri svojej premiére v hlavnej súťaži dvojhry na hlavnom okruhu WTA v stredajšom stretnutí osemfinálového 2. kola na turnaji WTA International Ladies Open presented by Upper Austria v rakúskom Linzi. Siedmej nasadenej Nemke Tatjane Mariovej podľahla za 74 minút v dvoch setoch 2:6, 3:6.

Mladá Slovenka v Linzi prešla úspešne sitom trojkolovej kvalifikácie bez straty setu (postupne vyradila Nemku Anniku Beckovú, jednotku eliminácie Francúzku Pauline Parmentierovú a napokon aj Britku Naomi Broadyovú) a zvládla aj duel úvodného kola hlavnej súťaže. Nemku Annu-Lenu Friedsamovú zdolala 6:2, 7:5. V druhom kole však už úspešná nebola.

Viktória Kužmová si nedávno stihla vyskúšať, ako chutí hlavná súťaž na grandslamovom US Open v New Yorku. Tam na konci augusta nielenže uspela v kvalifikácii, ale v 1. kole v troch setoch skvelým spôsobom vzdorovala americkej hrajúcej legende Venus Williamsovej. S dvojnásobnou šampiónkou z Flushing Meadows prehrala 3:6, 6:3, 2:6.

Výsledok stredajšieho stretnutia osemfinálového 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA International Ladies Open presented by Upper Austria v rakúskom Linzi (dotácia 226 750 USD, tvrdý povrch v hale):

Linz - dvojhra - 2. kolo


Tatjana Mariová (Nem.-7) - Viktória Kužmová (SR) 6:2, 6:3 za 74 minút


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.