Aktualizované: „Barani" sa rozlúčili s Ligou majstrov víťazstvom nad Tapparou Tampere

v kategórii: Hokej 0

HC '05 iClinic Banská Bystrica (SR) – Tappara Tampere (Fín.) 5:2 (1:1, 2:0, 2:1) aktualizované 11. októbra, 21:59 BANSKÁ BYSTRICA 11. októbra (WebNoviny.sk).

Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica sa na vlastnom ľade rozlúčili s Ligou majstrov víťazstvom nad hráčmi fínskej Tappary Tampere 5:2.

Do vedenia sa dostali ako prví hostia, keď asistenciu Tomáša Záborského zužitkoval Niko Ojämaki. "Barani" však vyrovnali zásluhou Mária Luntera ešte v prvom dejstve. Bystrica "zlomila" zápas v druhej časti - najprv skóroval Marek Bartánus, gólovú poistku pridal pred druhou sirénou Tomáš Surový.

V treťom dejstve sa presadil Branislav Kubka, hostia sa však dočkali aj druhého gólu - na priebežných 2:4 skorigoval Jarno Kärki. V závere duelu poslal puk do prázdnej bránky Matej Češík a spečatil víťazstvo úradujúceho majstra SR na 5:2.

Banská Bystrica už skôr stratila nádej na prienik do vyraďovacej časti a napokon obsadila v A-skupine posledné 4. miesto. Tappara si už v predstihu zaistila postup do play-off z prvej priečky.

Liga majstrov - A-skupina

  • streda:
HC '05 iClinic Banská Bystrica (SR) - Tappara Tampere (Fín.) 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Góly: 15. M. Lunter (Lamper), 25. M. Bartánus (G. Gélinas, V. Mihálik), 39. T. Surový (M. Bartánus, Faille), 50. Kubka (Lamper, M. Lunter), 58. Češík - 3. Ojämaki (ZÁBORSKÝ, M. Lehtonen), 55. Kärki (Karjalainen)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 1:0 rozhodovali: Hradil (ČR), Kubuš (SR) - Korba, Šefčík (obaja SR) 1 915 divákov

Zostavy:

Banská Bystrica: J. Lukáš - Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, G. Gélinas, V. Mihálik, Dame-Malka - Brittain, T. Surový, Faille - Lamper, Češík, Lunter - Hohmann, Bubela, M. Bartánus - Andrisík, Belluš, Gabor

Tappara: Heljanko - M. Lehtonen, Mikkola, Vittasmäki, Rantakari, Elorinne, Kemiläinen, Utunen, Salonen - Záborský, Jasu, Ojämaki - Kärki, Järvinen, Repo - Luoto, Rauhala, Karjalainen - Alanen, Mäkinen, Nurmi

Hlasy po zápase:

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Bol to veľmi dobrý zápas z obidvoch strán. Prišiel vynikajúci súper, aj keď niektorých hráčov nechal doma a skúšal mladých, ale to jeho kvalitu neznižuje. Chalani hrali veľmi dobre od začiatku, hoci sme inkasovali ako prví, dokázali sme sa s tým vysporiadať. Boli sme aktívni celý zápas a išli sme víťazstvu naproti."

Tomáš Surový (útočník Banskej Bystrice): "Sme radi, že sa nám podarilo zvíťaziť proti podľa mňa jednému z najlepších tímov v Európe. Tento triumf je povzbudzujúci do ďalšej práce a to sa počíta. Tešíme sa z tohto víťazstva, ale od piatku sa budeme pripravovať na ďalšieho ťažkého súpera. Hlavný rozdiel bol, že sme boli odvážnejší a viac sme si verili s pukom v útočnej fáze a tým pádom sme dali góly na rozdiel od prvého zápasu vo Fínsku."


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.