November prinesie špeciálny zápas, Ronaldo vyzve v Madride Španielsko

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Cristiano Ronaldo ako kapitán portugalskej reprezentácie len včera oslávil postup na Majstrovstvá sveta vo futbale v Rusku.

Portugalsko bude na Mundiale v Rusku pôsobiť ako tretí najlepší tím podľa rankingu FIFA (aspoň k dnešnému dňu) a ako úradujúci majster Európy. Cristiano Ronaldo si tak zahraje na svojom už štvrtom Mundiale. Možno ešte nie poslednom, ale tento titul mu samozrejme ešte v zbierke chýba.


Ešte v príprave na samotný svetový šampionát uvidíme veľmi zaujímavé zápasy. A aj veľmi pikantné. Cristiano Ronaldo sa so svojím Portugalskom postaví Španielsku a vzhľadom na klubové pôsobenie CR7 to sú vždy špeciálne zápasy. Zápas sa odohrá 10. novembra v rámci najbližšej reprezentačnej prestávky na štadióne Wanda Metropolitano. Pre španielsku reprezentáciu pôjde o prvý historický duel na tomto úplne novom štadióne Atlética Madrid.

Množstvo hráčov Realu Madrid ale aj Atlética Madrid bude figurovať v tomto zápase a o týždeň na tento zápas už po skončení reprezentačnej prestávky sa na rovnakom štadióne bude hrať historické madridské derby. Na Wanda Metropolitano to bude prvý historický zápas pre Real Madrid, pre Ronalda, Ramosa či Isca však nie.