Marco Asensio zreje ako víno: Proti Chorvátsku zažil zápas snov!

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Pred včerajším zápasom medzi Španielskom a Chorvátskom sa určite nepredpokladal výsledok 6-0 a ani sa neočakávalo, žeby jeden z hráčov La Roja mal výrazne zažiariť.

No honor muža zápasu si za svoj výkon proti Chorvátom, ktorým prvý oficiálny zápas po finále Majstrovstiev sveta veľmi nevyšiel (niežeby im vyšlo samotné finále v Moskve), odniesol Marco Asensio, ktorý len dokázal, že už to nie je ten nádejný a talentovaný mladík, ktorý je pre Real Madrid a aj Španielsko budúcnosťou. Asensio je aj v 22. rokoch skôr prítomnosťou pre oba svoje tímy.

Perfektná noc pre Asensia

V Elche to bol zápas, ktorý si fanúšikovia na štadióne Martíneza Valera zapamätajú ešte na dosť dlhú dobu. Všetko režíroval Marco Asensio. Skóre otvoril Saúl Niguéz, rodák z Elche, ktorému centroval obranca Realu Madrid, Dani Carvajal. To bol jediný gól večera, na ktorom nemal podpis Asensio. Následne sám dva krásne góly v rozmedzí dvoch minút dal, ten druhý sa od tyče odrazil do bránky cez chrbát brankára Kalinića a preto to je nakoniec klasifikované ako vlastný gól Chorváta.

V druhom polčase dali góly Rodrigo Moreno, Sergio Ramos a Isco, na všetky tieto tri góly si pripísal Asensio gólovú asistenciu. (Skoro) 2 góly a 3 asistencie! To je ale výkon na futbalový zápas, ktorý by sa nestratil ani v hokeji pri kanadskom bodovaní. Žiaden gól Španielov včera sa nezaobišiel bez podpisu hráča Realu Madrid. Práve ten očakáva ďalší nárast formy Asensia, keď bol zatiaľ Marco vo všetkých 4 zápasoch sezóny v zostave a pripísal si dovedna dve asistencie a vybojoval tri penalty. Profiluje sa skôr ako playmaker, ktorý rozdáva gólové prihrávky a zase platí, že keď dá gól, tak je to absolútna paráda.