Gareth Bale má formu ako hrom. Týmto gólom sa blysol za Wales

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Reprezentačná prestávka je v plnom prúde a nový formát Ligy národov UEFA nám hneď v prvý deň ponúkol niekoľko parádnych zápasov, z ktorých vyčnieva najviac zápas Walesu proti Írsku.

Keď Gareth Bale odchádza na reprezentačný zraz Walesu, fanúšikom Realu Madrid stúpa tlak o niekoľko desiatok čísel, najmä teraz, keď je Bale lídrom v Madride po odchode Cristiana Ronalda a má za sebou fantastický vstup do novej sezóny. Prvý zápas za Wales ale zvládol na výbornú, nezranil sa a navyše si zápas poriadne užil, podobne ako nový Wales pod vedením trénera Ryana Giggsa.

Bale s parádnym gólom do siete Írov

Na druhej strane nové Írsko si predstavovalo svoj nový štart trošičku inak než výpraskom 1-4, keď aj tak jediný gól večera v Cardiffe dali po veľkej chybe Arona Ramseyho. Bale sa už v 18. minúte blysol perfektným gólom, keď mu obrancovia súpera nechali až priveľa priestoru, akoby očakávali, čo presne bude nasledovať. Bale ešte okrem tohto zásahu pridal presnú asistenciu v druhom polčase.

Vstup do novej sezóny má Gareth Bale skvelý, za päť oficiálnych zápasov dal štyri góly a pripísal si tri asistencie, nadviazal tak na výkony ako napríklad ten vo finále Ligy majstrov z konca minulej sezóny. Wales ešte čaká v rámci B divízie druhý zápas, už v nedeľu budú hrať na pôde Dánska, ktoré je slovenským fanúšikom veľmi dobré známe.